• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Kokosový olej vyskúšajte ho pri príprave vašich obľúbených jedál

Kokosový olej vyskúšajte ho pri príprave vašich obľúbených jedál

Kokosový olej by mali používať najmä ľudia, ktorí majú problém s trávením.

Panenský kokosový olej je až neuveriteľne univerzálny. Dá sa použiť ako skvelý doplnok stravy, ale tiež ako vlasová i telová kozmetika.

Kokosový olej by mali používať najmä ľudia, ktorí majú problém s trávením. Okrem toho dodáva telu energiu a na rozdiel od iných tukov sa v tele neusadzuje, pretože sa rozkladá na glukózu. Neobsahuje samozrejme žiadny cholesterol a je veľmi účinný pri diétach.

Vyskúšajte ho pri príprave vašich obľúbených jedál

No vedeli ste, že chuťovo je veľmi výborný? Má lahodnú chuť aj vôňu a pokiaľ je lisovaný za studena, uchováva aj vitamíny A, C a E. Obsahuje mastné kyseliny, ktoré sú dôležitou zložkou materského mlieka.


Je tepelne stabilný až do 200°C, takže vaše obľúbené kuracie prsia alebo šaláty môžete kľudne pripravovať s využitím kokosového oleja. Tiež je výborný pri príprave palaciniek, orientálnej kuchyne a vajíčok. Skúste si ho pridať do krupicovej kaše alebo si ho namažte na chleba. Tiež sa dá využiť pri pečení koláčov a príprave dezertov.


Ak sa rozhodnete pre kokosový olej, verte, že neoľutujete. Pomáha udržať vaše zdravie, posilňuje a chráni metabolizmus, podporuje imunitný systém, telu dodá okamžitú energiu, zvyšuje športový výkon a podporuje zdravú funkciu štítnej žľazy.

Nebojte sa experimentovať

Vyskúšajte použiť kokosový olej v kuchyni úplne prirodzene bez hľadania nejakých receptov – stačí, keď ním nahradíte maslo, olej alebo margarín. Postupom času môžete experimentovať a skúsiť vymyslieť recepty, ktoré budú práve vďaka kokosovému oleju chutnejšie.


Pokiaľ by vám vadila chuť kokosu, môžete si samozrejme zakúpiť taký olej, ktorý je bez chuti.