• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

6 prospešných účinkov červenej cibule

6 prospešných účinkov červenej cibule

Vedeli ste, že pomáha aj pri rakovine?

Červená cibuľa patrí k obľúbenej zelenine v mnohých domácnostiach.

Nielenže jedlám a šalátom dodá skvelú nezameniteľnú chuť, ale navyše má veľa prospešných účinkov na ľudský organizmus.

Udrží cukrovku pod kontrolou

Červená cibuľa, najmä surová, je skvelou zeleninou pre diabetikov, pretože podporuje tvorbu inzulínu a tým znižuje potrebu inzulínovej injekcie.

Účinkuje proti zápche

Vlákna červenej cibule si vedia poradiť s toxínami v tele. Navyše ich pomáhajú vylúčiť von z organizmu, preto je táto zelenina i vynikajúcim detoxikantom.

Zlepšuje zdravie srdca

Červená cibuľa je skvelá, ak trpíte nejakou chorobou srdca alebo vysokým krvným tlakom. Vďaka svojim vlastnostiam znižuje riziko akýchkoľvek ochorení srdca, srdcový infarkt a normalizuje krvný tlak.

Zastaví krvácanie z nosa

Ak vám tečie krv z nosa, stačí, keď si privoniate k červenej cibuli. Pomáha pri zrážaní krvi a okamžite zastavuje krvácanie z nosa.

Pomoc pri bolesti v krku

Červená cibuľa je veľmi dobre známa v ľudovom liečiteľstve pre liečivé vlastnosti a ako prírodný liek proti bolesti v hrdle a pri prechladnutí.

Zastaví rast rakovinových buniek

Červená cibuľa obsahuje zlúčeniny síry, ktoré pomáhajú bojovať s rakovinou a nádorovou bunkou. Zlúčeniny dokážu tiež zabiť baktérie v organizme, ktoré spôsobujú zápaly. Konzumáciou červenej cibule znižujete riziko rakoviny, a ak už trpíte týmto zákerným ochorením, vie byť nápomocná v procese chemoterapie.


Pozrite si domáce triky na využitie cibule